.png

EMEKLİYE AYRILAN ENSTİTÜ SEKRETERİMİZ MİRCAN GÜRAKSIN'I SAĞLIK VE MUTLULUK DİLEKLERİMİZLE UĞURLADIK...

Enstitümüzde, 14.07.1993 tarihinden itibaren çalışan ve 06.06.2003-16.04.2017 tarihleri arasında Enstitü Sekreteri olarak görev yapan Mircan Güraksın’ın emekli olarak görevinden ayrılması nedeniyle Enstitümüz Konferans Salonunda bir uğurlama töreni düzenlendi. 

Törene, Enstitümüz Müdürü Prof. Dr. Banu Durukan Salı, Müdür Yardımcısı Prof. Dr. İpek Deveci Kocakoç, Enstitümüzün tüm idari ve akademik personeli, Enstitü Sekreterliği süresince birlikte çalıştığı Enstitü Müdürleri Prof. Dr. Hüsnü Erkan, Prof. Dr. Ali Nazım Sözer, Prof. Dr. Utku Utkulu ve Prof. Dr. Mustafa Yaşar Tınar, önceki dönem müdür yardımcıları Prof. Dr. Sevilay Uzunallı, Doç. Dr. Ethem Duygulu ve Doç. Dr. Pınar Karacan ve Arkeoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Binnur Gürler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Enstitü Müdürümüz Prof. Dr. Banu Durukan Salı, teşekkür plaketini takdim ederek sözü kendisine bıraktı. Mircan Güraksın’ın konuşması ve ardından söz alan Prof. Dr. Hüsnü Erkan, Prof. Dr. Ali Nazım Sözer, Prof. Dr. Utku Utkulu ve Prof. Dr. Mustafa Yaşar Tınar ve Doç. Dr. Pınar Karacan’ın konuşmaları sırasında hem duygusal hem de paylaşılan anılar dolayısıyla neşeli anlar bir arada yaşandı. 

Sayın Mircan Güraksın’a 24 yıl boyunca hizmet verdiği Enstitümüze önemli katkılarından, özverili, titiz ve çok değerli çalışmalarından, bir yönetici olmasının yanı sıra bir abla, kardeş ve arkadaş olarak tüm personelle kurduğu güzel iletişiminden dolayı tekrar teşekkür eder, yaşamının bundan sonraki döneminde de huzur, mutluluk, sağlık ve başarılarının devamını dileriz.