.png

FİKRÎ VE SINAÎ HAKLAR KONULU SEMİNER CUMHURİYET SAVCISININ SUNUMUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İzmir Cumhuriyet Savcısı Sayın Ali Osman Kaynak’ın konuşmacı olduğu “Fikri ve Sınaî Haklara İlişkin Suçlarda Soruşturma Usulü” başlıklı seminer 28 Nisan 2017 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Avrupa Dokümantasyon Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Enstitümüz Avrupa Birliği Anabilim Dalı tarafından Avrupa Birliği Komisyonu Erasmus+ Programı çerçevesinde yürütülen Avrupa Sosyal Politikası Jean Monnet Kürsüsü kapsamında düzenlenen seminerin açış konuşmalarını Jean Monnet Kürsüsü ve Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Erdut ile Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Banu Durukan Salı yaptı.

Fikri ve sınaî mülkiyet haklarına ilişkin bilgilendirmeyle konuşmasına başlayan Savcı Ali Osman Kaynak, bu haklara ilişkin suçlarda uygulanan mevzuat ve soruşturma usulünü açıkladı. Konuşmasında fikri mülkiyet haklarının önemine vurgu yapan Savcı Kaynak, taklit, korsan, intihal gibi suçların bilimsel gelişmeye verdiği zararlara dikkat çekti.

Konuşmasının ardından katılımcıların sorularını yanıtlayan Savcı Ali Osman Kaynak’a Enstitü Müdürü Prof. Dr. Banu Durukan Salı tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Etkinlik Haberleri:

İnternetle Gelen Tehlike (Aydın Denge - 02.05.2017)

İnternetle Gelen Tehlike (Haberler.com - 02.05.2017)

İnternetle Gelen Tehlike (İzmirhabermerkezi.com - 02.05.2017)