english.png

2017-2018 Tezli, Tezsiz, Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına Yerleştirme

* 2017-2018 öğretim yılı tezli yüksek lisans ve doktora programlarına yerleştirme sonuçları, başvuru takviminde belirtildiği gibi 14-18 Ağustos 2017 tarihlerinde www.sbe.deu.edu.tr web sayfamızdan ilan edilmektedir.

*  Yerleştirme sonuçları, yukarıda belirtilen ilan tarihleri süresince sisteme girilip onaylandıkça listeye eklenmektedir. Mevcut listede görünmeyen sonuçları daha sonra yine aynı adresten takip edebilirsiniz. 

* Listelerde "KAZANDI" şeklinde belirtilen adaylar asil adaylardır ve 21, 22, 23 Ağustos 2017 tarihlerinde, 2017-2018 LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARINA KESİN KAYIT İŞLEMLERİ  başlıklı duyuruda belirtildiği şekilde kesin kayıtlarını yaptırmalıdırlar.

*  21-22-23 Ağustos 2017 tarihlerinde kesin kayıtlarını yaptırmayan adaylar kayıt hakkını kaybedeceklerdir.

*  Adayın başvuru formuna girdiği bilgilerle, teslim edeceği evrak üzerindeki bilgiler aynı ve tutarlı olmalıdır. Gerçeğe aykırı/hatalı beyanda bulunanlar ile belgelerinde noksanlık veya tahrifat olanların, bilim sınavını kazansalar dahi kesin kayıtları yapılmayacaktır.   

*  Tezli Yüksek Lisans ve Doktora programlarında kesin kayıt hakkını kaybeden adaylardan boş kalan kontenjanlara yedek adaylardan yerleştirme yapılacaktır. Yedek adaylar,  listede her program için asil adayların dışındaki, bilim sınavı notu tezli yüksek lisans programlarında 65 puan ve üzeri, doktora programlarında 75 puan ve üzeri olan adaylardır. Boş kalan kontenjan sayısı kadar yedek adaya, başarı puanı en yüksek adaydan başlanarak kesin kayıt hakkı verilecektir. (Yedek adaylar için kesin kayıt 25 Ağustos 2017 tarihinde yapılacaktır.)

* Tezsiz Yüksek Lisans ve Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans programlarında kesin kayıt hakkını kaybeden adaylardan boş kalan kontenjanlar Enstitünün www.sbe.deu.edu.tr web adresinde ilan edilecektir. Değerlendirme notu barajını (65 puan) geçerek genel başarı puanı hesaplanmış, ancak başvurdukları program açılmayan adaylar, ilanda belirtilecek süre içinde boş kontenjanı bulunan herhangi bir tezsiz yüksek lisans veya uzaktan öğretim tezsiz yüksek lisans programına başvuru yapabileceklerdir. Başvuru yapan adaylar için, genel başarı puanı sıralamasına ve boş kontenjan sayısına göre başvurdukları programa yerleştirme yapılacaktır. Öncelik o programda yedek durumdaki adaylara verilecektir. Boş kontenjanlara yerleştirilen adayların listesi ve kesin kayıt yapacakları tarih web sitesinden ilan edilecektir. 

 

Doktora, Tezli Yüksek Lisans, Tezsiz Yüksek Lisans ve Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına Yerleştirme Sonuçları için TIKLAYINIZ.
 

Eğitimini Yurt Dışında Tamamlamış T.C. Vatandaşı ve Yabancı Uyruklu Kontenjanı Yerleştirme Sonuçları için TIKLAYINIZ.